Najtańsze przyssawki na rynku. Można? Można. RECENZJA.

Jako, że od niedawna pracuję w Polsce – cały czas testuję różne rozwiązania/narzędzia dostępne na rodzimym rynku. Również te najprostsze i najtańsze. Oto jedno z bardzo niedrogich sprzętów, który definitywnie robi swoje! Tym razem strzał w 10.

Mowa o podwójnej przyssawce do szyb (oraz płytek) TOPEX.
Sprzęt odstrasza swoją ceną i marką (cena zastraszająco niska a 90% produktów od tego producenta nie nadaje się do niczego – ale to moja prywatna opinia oczywiście). Ale tutaj bardzo pozytywna niespodzianka!

Otóż przyssawki Topex sprawdzają się świetnie.
Zakupiłem doświadczalnie, bez większych nadziei na sukces. Jak bardzo się myliłem.

Producent wskazuje, że dopuszczalna waga którą sprzęt dźwignie to 80kg. Takiego ciężaru być może bym im nie zadał ale z bardzo ciężkimi płytkami wielkoformatowymi radzą sobie świetnie. Do tej pory układałem z nimi już takie formaty jak gres 10 mm 120×60 oraz gres 10 mm 150 x 75 cm (a to już kawał płytki i prawie 30kg wagi sztuka).

przyssawki topex

I co mogę powiedzieć? Mogę powiedzieć, że w kategorii cena/jakość to bardzo dobry wybór. Nie mogę powiedzieć zbyt dużo o żywotności bo to dopiero 2 realizacji z ich wykorzystaniem ale konstrukcja tego narzędzia jest tak prosta, że mało rzeczy może się w niej zepsuć. I pomijając to – wyglądają na wykonane zupełnie uczciwie pod każdym względem. Podsumowując – jeśli nie chcesz wydać kilkuset złotych na profesjonalne rozwiązanie, POLECAM.